Lista witamin na zwiększenie męskiej potencji

Witaminy są niezastąpionymi uczestnikami wszystkich procesów zachodzących w organizmie człowieka. Dobrostan hormonalny mężczyzny zależy bezpośrednio od ich obecności, ilości i jakości.

orzech zawiera witaminy przydatne na potencję

Jakie witaminy wpływają na potencję

Dla nieskazitelnej pracy męskiego ciała ważne są wszystkie niezbędne dla człowieka witaminy i mikroelementy. Natomiast witaminy A, E, grupa B, D, C mają specyficzną wartość dla okolicy narządów płciowych.

Witamina D

Dzienne zapotrzebowanie to 5 mcg. Bezpośrednio „odpowiedzialny" za potencję. Znacząco zwiększa produkcję testosteronu. Uczestniczy w tworzeniu plemników, poprawiając ich jakość i zwiększając ich liczbę. Wytwarzany przez promieniowanie ultrafioletowe. Zawarte w oleju rybnym i wątrobie, produktach mlecznych, maśle.

Witamina A (retinol, karoten)

Dzienne zapotrzebowanie to 1 mg. Duża jego ilość zawiera marchew, dynię, czerwone warzywa. Z produktów zwierzęcych witamina A znajduje się w oleju rybnym, jajach (w żółtku), w wątrobie zwierząt i ryb, w naturalnych produktach mlecznych. Szczególnie obfituje w domowe masło wiosenne. Retinol to witamina przeciwzapalna, która wzmacnia organizm mężczyzny, utrzymuje jego procesy metaboliczne na wysokim poziomie oraz zwiększa produkcję testosteronu.

Witamina E (tokoferol)

Dzienne zapotrzebowanie to 10-15 mg. Tokoferol dosłownie oznacza po grecku „przynosić potomstwo". Zapewnia dobry obwodowy przepływ krwi, wzmacniając i rewitalizując męski układ rozrodczy. Zwiększa libido, zmniejszając poziom stresu i zmęczenia. Erekcja pojawia się łatwo, utrzymuje się przez długi czas. Można go znaleźć w mięsie, jajkach, zielonych warzywach, orzechach i płatkach zbożowych.

Witaminy z grupy B

Kompleks z grupy B kompleksowo działa na męski organizm. W praktyce wyraża się to zwiększonym libido, zwiększoną wrażliwością stref erogennych, lepszą erekcją. U mężczyzny zmniejsza się niepokój, poprawia się jego nastrój i ogólne samopoczucie.

  • B1 (tiamina)- jest witaminą antystresową. Wzmacnia układ nerwowy, uczestniczy w procesach podziału komórek, w hematopoezie, zwiększa odporność. Promuje transfer informacji genetycznej na poziomie komórkowym. Zawarte w porośniętych ziarnach, roślinach strączkowych, otrębach, drożdżach. W mniejszym stopniu – we wszystkich warzywach, owocach, zbożach. Dzienne zapotrzebowanie wynosi od 3 do 5 mg;
  • B2 (ryboflawina). . . Dzienne zapotrzebowanie wynosi od 3 do 5 mg. Wspomaga nasycenie komórek tlenem, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i zapobiega starzeniu. Można go znaleźć w migdałach, soi, ryżu, produktach mlecznych;
  • B3 (niacyna). . . Dzienne zapotrzebowanie to 20-40 mg. Oczyszcza naczynia krwionośne, poprawia ukrwienie narządów płciowych, zwiększa produkcję hormonów płciowych. Zawarte w żywności pochodzenia zwierzęcego, syntetyzowane przez organizm;
  • B6 (pirydoksyna). . . Dzienne zapotrzebowanie to 2-4 mg. Wchodzi do organizmu z mięsem, rybami, płatkami zbożowymi, ziemniakami, orzechami, warzywami. Stymuluje pracę serca, reguluje ciśnienie krwi, uczestniczy w procesach metabolicznych. Poprawia nastrój mężczyzny i chroni go przed stresem. W przypadku przedawkowania toksyczne;
  • B9 (kwas foliowy). . . Dzienne zapotrzebowanie to 0, 2-0, 5 mg. Zwiększa produkcję plemników, przekazuje kod genetyczny potomstwu, reguluje sen, apetyt i nastrój mężczyzny. Znajduje się w zielonych warzywach, które nie zostały ugotowane. Kumuluje się w ciele;
  • B12 (cyjanokobalamina). . . Dzienne zapotrzebowanie to 3 mcg. Kumuluje się w wątrobie. Wchodzi do organizmu z mięsem, rybami, podrobami. Zwiększa wrażliwość stref erogennych, wzmaga libido, podnosi poziom testosteronu. Wzmacnia układ nerwowy, reguluje przemianę materii.

Witamina C (kwas askorbinowy)

Dzienne zapotrzebowanie to 100 mg. Stymuluje produkcję serotoniny, dopaminy, testosteronu, co znacznie zwiększa męskie libido. Wspomaga długotrwałą i wysokiej jakości erekcję. Witamina C jest bogata w jagody, owoce cytrusowe, kapustę.

Uwaga!Aby nasycić męskie ciało wszystkimi niezbędnymi witaminami, wcale nie jest konieczne skrupulatne obliczanie zawartości tej lub innej witaminy w danym produkcie. Wystarczy, że menu będzie składało się z naturalnych, świeżo przygotowanych i różnorodnych składników.

Możesz zmieniać cotygodniowe menu, robiąc dni ryb, mięsa, mleka lub sera. Upewnij się, że mężczyzna zjada wystarczającą ilość świeżych warzyw i owoców. Dobrze, jeśli są lokalne, sezonowe.

Kompleksy witamin i suplementów diety na potencję

Nasycenie i zatłoczenie nowoczesnego miasta nie zawsze pozwala na utrzymanie dobrego odżywiania. Kompleksy witaminowo-mineralne i wzbogacone suplementy odżywcze dla mężczyzn stają się dobrą alternatywą dla naturalnych witamin. Kompleksy farmaceutyczne dla mężczyzn projektowane są z uwzględnieniem codziennych potrzeb męskiego organizmu. Dodatkowo zawierają mikro i makroelementy niezbędne dla zdrowia okolic narządów płciowych.

Uwaga!Aby osiągnąć optymalny efekt przyjmowania leków, ich wizytę należy uzgodnić z urologiem. Dysfunkcja narządów płciowych może być wynikiem choroby, a nie niedoboru witamin.

Sposób podawania i dawkowanie

Producent oferuje większość kompleksów witaminowo-mineralnych w opakowaniach po 30 lub 60 kapsułek (tabletek). W profilaktyce niedoboru witamin zalecana dawka to połowa dawki terapeutycznej. Jeżeli dawka terapeutyczna wynosi 2 tabletki dziennie, co jest dziennym zapotrzebowaniem organizmu, to dawka profilaktyczna to 1 tabletka lub połowa dziennej dawki witamin.

Uwaga!Nie należy skrócić czasu przyjmowania, ale dzienną dawkę.

leczniczy preparat witaminowy na zwiększenie potencji

Wybierając lek i dawkowanie, należy rozumieć, że:

  • Przy nieregularnej lub ubogiej diecie zapotrzebowanie na witaminy syntetyczne jest większe;
  • Większe niedobory witamin u starszych mężczyzn;
  • Palenie i alkohol zwiększają zapotrzebowanie na witaminy;
  • Ciężka praca fizyczna wyczerpuje ciało człowieka w dosłownym tego słowa znaczeniu - z potem traci się dużą ilość makro i mikroelementów;
  • Zwróć uwagę na skład. Jeśli nie jest to specjalny kompleks dla mężczyzn, spójrz na zawartość żelaza. Kobiety potrzebują jej zwiększonej ilości. U mężczyzn jego nadmiar powoduje drżenie i pogorszenie stanu zdrowia. Dzienne zapotrzebowanie na żelazo mężczyzny wynosi średnio 10 mg (kobiety potrzebują 2 razy więcej);
  • „Głównymi" stymulatorami produkcji testosteronu są selen i witamina E. Wybierając lek, miej oko na ich zawartość.

Klasyczny przebieg większości kompleksów witaminowo-mineralnych jest przeznaczony na 1-2 miesiące ciągłego przyjmowania. Sprawdź kurs bardziej szczegółowo u swojego lekarza.

Środki ostrożności

Przedawkowanie witamin jest prawie gorsze dla zdrowia niż ich brak. Unikaj samodzielnego przepisywania leków. Niewielki spadek potencji to normalna reakcja organizmu:

  • na zwiększony stres, fizyczny lub psychiczny,
  • z gwałtowną zmianą sytuacji (przeprowadzka, zmiana aktywności),
  • z wiekiem,
  • z chorobą,
  • w tarapatach.

Takie naruszenie nie wymaga użycia specjalnych środków, a tym bardziej używek.

Uwaga!Witaminy i suplementy diety należy kupować w aptekach. Opakowanie leku musi być nienaruszone, data ważności musi być dobrze odczytana. Producent i dostawca, ich dane kontaktowe muszą być wskazane.